26. 4. 2026 Komínskou Chocholou
Vedoucí: Milada Muselíková
Foto: Helena Janáčková (11), Vlasta Trefilová (2)
Zpracovala: Bohuše Červená
... aby nás vedoucí vycházky seznámila s dnešní trasou. Následně se vydáváme ulicí Ulrychovou k první vyhlídce.
Cestou se pohledy mazlíme s kvetoucími keři kaliny vráskaté, šeříku, meruzalky krvavé, též s kvetoucími jabloněmi a mnoha dalšími květy.
.., a někteří z nás se vydávají až k vrcholové značce, kde potkáváme vlaštovičník větší a také první květy konvalinky vonné.
...kde se zastavujeme na drobné občerstvení a také se kocháme výhledy na rozhlednu Holedná. Na dalším vrchu vidíme budovy Biskupského gymnázia a vlevo od něj věž kostela sv. Augustina.
Zastavujeme se na výhledech, abychom mezi drobně olistěnými stromy pozorovali nejen Bystrc s věží kostela sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty, ale i pasoucí se koníky.
Ulicí Chaloupky se vracíme kolem ulice Výholec zpět na konečnou trolejbusu, kde naše vycházka pro mnohé končí,...